Sukces naszych studentów w konkursie "Power Tower 2023 Tradycja i nowoczesność" 07.12.2023 15:21

W dniach 30 listopada i 1 grudnia 2023 r. cztery zespoły reprezentowały Wydział Budownictwa i Inżynierii Środowiska ZUT na ogólnopolskim konkursie "Power Tower 2023 Tradycja i Nowoczesność", organizowanym przez Inżynierskie Koło Studenckie IKS działające przy Katedrze Konstrukcji Metalowych na Wydziale Inżynierii Lądowej, Środowiska i Geodezji Politechniki Koszalińskiej. Dwa z nich znalazły się na podium!

Pierwsze miejsce w kategorii tradycyjnej wywalczyła drużyna "NWN Mosteel" w składzie: Wiktoria Góra, Natalia Myszkowska i Natalia Urbańska ze Studenckiego Koła Naukowego Mosteel, których opiekunem jest dr inż. Hanna Weber. Zwycięska wieża z sosny i balsy o masie 253 g, przeniosła obciążenie 21,2 kN !!!

Trzecie miejsce zajęła drużyna "Wieżowce Construction Team" w składzie: Alicja Żygadło, Dariusz Górnostaj i Magdalena Łabecka ze Studenckiego Koła Naukowego "Construction Team", których opiekunem jest dr inż. Szymon Skibicki. Ich wieża przeniosła 14,2 kN przy masie 268g !!!

Jesteśmy dumni z Naszych Studentów i życzymy dalszych sukcesów.